http://redan.pl/wp-content/uploads/okna-pcv.jpg

Panele tarasowe

Taras RELAZZO
Komfort i piękny wygląd
na długie lata

Innowacyjne rozwiązanie firmy REHAU – system paneli tarasowych RELAZZO jednoczy w sobie naturalność prawdziwego drewna z zaletami nowoczesnych polimerów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz taras zachowa swój piękny wygląd przez długie lata. RELAZZO sprawdzi się w każdej sytuacji tworząc jednocześnie eleganckie i pełne uroku miejsce wypoczynku i spotkań.

Więcej niż taras

Współczesny taras to element budynku, któremu stawiamy wysokie wymagania. Przede wszystkim musi być solidny oraz odporny na działanie czynników atmosferycznych. Dzisiaj taras stanowi integralną część budynku i jest przestrzenią reprezentacyjną, służącą przede wszystkim odpoczynkowi. Dlatego nawet po upływie wielu lat powinien prezentować się równie estetycznie, jak w dniu jego wykonania. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą systemy tarasowe REHAU RELAZZO oparte na nowoczesnych kompozytach, które bez ryzyka można określić mianem materiału tarasowego XXI wieku.

RELAZZO to elegancja i piękno naturalnego drewna połączone z wyjątkową wytrzymałością i odpornością tworzywa sztucznego. A mimo to mamy tu do czynienia z produktem ekologicznym, który może zostać poddany procesowi recyklingu. Brak drzazg, przyjemna struktura i właściwości poślizgowe uzupełniają katalog użytkowych cech RELAZZO, które czynią je produktem wyjątkowym. Zaś bogata kolorystyka, design, estetyka to odpowiedź REHAU na wysokie wymagania naszych klientów.

 

 

System rozwiązań dla wymagających

RELAZZO to nie tylko panele tarasowe. To cała gama produktów, które podkreślają indywidualny charakter budynku i umożliwiają nietuzinkową aranżację przestrzeni. Ekrany separujące RELAZZO screen chronią przed wzrokiem ciekawskich w ogrodzie i na tarasie, wnosząc do nich jednocześnie lekkość, nowoczesność i elegancję. RELAZZO screen to lekka, ażurowa konstrukcja, ujęta w aluminiowej ramie. Przemyślana technika połączeń między panelami umożliwia szybki i prosty montaż. Efekt żaluzji pozwoli stworzyć przytulną strefę, odgradzającą przydomowy taras od ciekawskich spojrzeń. W ekranach separujących RELAZZO wykorzystano deskę RHOMBUSPROFIL. Profil ten tak jak panele tarasowe wykonane zostały z kompozytu, który gwarantuje doskonałe cechy użytkowe. RHOMBUSPROFIL może być wykorzystany do wykończenia elewacji i fasad, osłon, placów zabaw dla dzieci, wiat samochodowych czy płotów. Profil ten można stosować praktycznie bez ograniczeń. Dostępna kolorystyka jest idealnie zgrana z kolorystyką paneli tarasowych RELAZZO, tak że połączenie RELAZZO i RHOMBUSPROFIL stanowić będzie idealną, elegancką całość, nadając posesji wyjątkowy charakter.

 

Taras na miarę potrzeb

Możliwości zastosowania paneli RELAZZO są tak szerokie jak spektrum ich właściwości. Przydomowe tarasy, baseny, ogrody zimowe, patia, płoty, ekrany separujące, wiaty, restauracje, a nawet mola i pomosty. System tarasowy RELAZZO pozwala kształtować przestrzeń według indywidualnych potrzeb i upodobań. Przy jego użyciu można zbudować praktycznie dowolny taras – zarówno przydomowy jak i stanowiący element przestrzeni publicznej. System RELAZZO doskonale sprawdza się także w takich miejscach jak ogród dachowy, basen czy firmowe patio. Dzięki prostej obróbce desek i systemowi elementów montażowych możemy sobie pozwolić na dowolność aranżacji, zarówno pod względem wyboru miejsca jak i kształtu naszego tarasu. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na idealne dopasowanie tarasu do otoczenia.

 

Twardsze od codzienności

Praca na tarasie, dziecięce przyjęcia urodzinowe, spotkania z przyjaciółmi, bawiące się zwierzęta domowe – już nie trzeba się martwić o taras. Panele tarasowe RELAZZO oraz profile RHOMBUS wykonane są z materiału WPC (Wood Polimer Composite), który stanowi unikalne połączenie drewna i tworzywa sztucznego (ekologicznego polipropylenu). Deski kompozytowe RELAZZO zawierają co najmniej 50% rodzimego drewna. Dzięki temu wyglądem przypominają deski drewniane, są także równie przyjemne i ciepłe w dotyku. Deski kompozytowe wchodzące w skład systemu RELAZZO, w przeciwieństwie do drewnianych, mogą być wystawiane na długotrwałą ekspozycję słońca, bez ryzyka pojawiania się pęknięć. Zachowują swój estetyczny wygląd niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Są odporne na butwienie, pęcznienie, ścieranie, powstawanie rys i odprysków. RELAZZO to idealna synteza unikalnych właściwości tworzywa z optyką i strukturą litego drewna. Efekty te uzyskano dzięki opracowaniu zaawansowanej technologicznie receptury, tworzącej nowoczesny kompozyt RAU-WOOD.

Klipsy montażowe systemu RELAZZO wykonane są ze specjalnie powlekanej stali nierdzewnej V4A. Materiał ten jest odporny na działanie wody, soli i chloru, dzięki czemu taras z kompozytów może przylegać do basenu i innych zbiorników wodnych bez ryzyka korozji jego metalowych elementów. Wysoka antypoślizgowość paneli RELAZZO uzyskana jest dzięki procesowi szczotkowania. Po ścieżce czy tarasie z kompozytów można chodzić bezpiecznie boso nawet, gdy ich powierzchnia jest mokra.

 

Szybko, sprawnie, ekologicznie

Przemyślany system paneli tarasowych zapewnia prosty i szybki montaż. Deski tarasowe sprzedawane są w kompletach zawierających zestaw akcesoriów umożliwiający samodzielny montaż. Panele RELAZZO układa się szybko, również, ze względu na ich bardzo dobrą stabilność wymiarową. Po zamontowaniu tarasu od razu możemy z niego korzystać bez żadnych ograniczeń. Deski nie wymagają szlifowania, malowania, lakierowania, czy olejowania. Nie ma potrzeby konserwowania powierzchni tarasu, wystarczy raz na jakiś czas umyć go myjką ciśnieniową.

Elementy systemowe sprawiają, że nie tylko montaż nie sprawia problemów, ale także demontaż, nawet pojedynczej deski jest szybki i bezinwazyjny. Warto podkreślić, że elementy kompozytowe REHAU skonstruowane są w sposób umożliwiający ich późniejszy recycling, co w dobie szczególnej dbałości o aspekty ekologiczne jest bardzo ważnym czynnikiem branym pod uwagę przy wyborze materiałów.

 

Niezawodne rozwiązanie

Ponad przeciętne właściwości systemów RELAZZO zainteresują zarówno właścicieli przydomowych tarasów, basenów czy ogrodów zimowych, jak również architektów, projektantów i inwestorów szukających nowoczesnego rozwiązania do zastosowań w restauracjach, hotelach, na pomostach czy molach. REHAU projektując system RELAZZO konsekwentnie rozwija i udoskonala go w celu uzyskania coraz wyższego komfortu użytkowania. RELAZZO to w każdej mierze niezawodność! To nie tylko produkt, to design, aranżacja przestrzeni, ale też, a może przede wszystkim, piękno i emocje. Radość, rodzinne ciepło, spokój i bezpieczeństwo, zabawa, przyjaźń, śmiech – wszystko to, co jest nieodzownie związane z chwilami, które spędzamy na tarasach i w ogrodach.

 

Dlaczego TARAS REHAU RELAZZO to najlepszy wybór?

 

 • produkowany w Austrii, w jego skład wchodzi: 50% drewna europejskiego, iglastego oraz 50% najwyższej jakości, ekologicznego polipropylenu
 • wyjątkowo przyjemny w dotyku, o zapachu i wyglądzie naturalnego drewna
 • wyjątkowo trwały i odporny na warunki atmosferyczne, takie jak: mróz, śnieg, deszcz czy słońce
 • łatwy w codziennej pielęgnacji i utrzymaniu w czystości
 • nie wymaga żadnej konserwacji, malowania ani olejowania, zachowując swoje właściwości użytkowe przez wiele lat
 • nieograniczone możliwości aranżacyjne oraz nieskomplikowany proces projektowania
 • brak drzazg i przyjemność chodzenia boso
 • stabilność kształtu na lata
 • szeroka paleta barw (osiem modnych kolorów)
 • łatwy montaż za pomocą wkrętarki i piły do drewna
 • wysoka klasa antypoślizgowa (R11-R12)
 • materiał ekologiczny, przyjazny środowisku