https://redan.pl/wp-content/uploads/okna-pcv.jpg

Dodatkowy asortyment

Oferujemy
szeroki zakres
dodatków oraz akcesoriówZobacz gdzie znajdziesz nasze produkty

Poznaj pełną listę sklepów z naszymi produktami

w swojej okolicy

Zobacz nasze sklepy

Nawiewniki okienne

są to urządzenia montowane w oknach, które doprowadzają do pomieszczeń powietrze z zewnątrz w sposób ciągły i kontrolowany. Odgrywają one istotną rolę w prawidłowej cyrkulacji powietrza wewnątrz budynku. Nawet przy szczelnie zamkniętych oknach nawiewniki pozwalają doprowadzać świeże powietrze w ilości zgodnej z obowiązującymi przepisami. Nawiewniki działają bezobsługowo i automatycznie, nie wymagają zasilania, nie wyziębiają pomieszczeń jak rozszczelnienia okienne, chronią przed nadmiernymi hałasami z zewnątrz.

Higrosterowane

Nawiewniki przeznaczone do okien PVC, drewnianych i aluminiowych. Przepływ powietrza nawiewników wynosi 5-35 m3/h. Można zamontować je w oknach nowych, jak i już istniejących. Strumień przepływu powietrza jest uzależniony od zawartości pary wodnej (wilgotności względnej) wewnątrz pomieszczenia, tzn. od zanieczyszczenia powietrza wynikającego z wykonywania czynności, takich jak pranie, gotowanie, suszenie itp.

Ciśnieniowe

Nawiewniki przeznaczone do okien PVC i drewnianych (nawiewnik 2MO jest przeznaczony również do okien aluminiowych). Można zamontować je w oknach nowych, jak i już istniejących. Ilość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnienia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Dzieje się tak do poziomu różnicy ciśnień, przy którym wydajność nawiewnika osiąga wartość maksymalną. Przy dalszym wzroście skrzydełka odchylają się ograniczając ilość doprowadzanego powietrza. Taka sytuacja może być spowodowana, np. podmuchem wiatru. Użytkownik ma możliwość zamknięcia przysłony ograniczając przepływ powietrza do minimum.

Ręcznie sterowane

Nawiewniki przeznaczone do okien PVC i drewnianych. Można zamontować je w nowych, jak i już istniejących oknach. Ilość dostarczanego powietrza zależy od położenia przysłony. Użytkownik reguluje stopień otwarcia nawiewnika, decydując o ilości dostarczanego powietrza – ręcznie zmieniając położenie przepustnicy nawiewnika. Nawiewniki sterowane ręcznie najczęściej stosowane są w miejscach, gdzie przepisy ograniczają użycie nawiewników higrosterowanych i ciśnieniowych, np. w przypadku doprowadzenia powietrza do pomieszczeń mieszkalnych z urządzeniami gazowymi takimi jak piece, termy, podgrzewacze.

Kolorystyka

Wszystkie nawiewniki AERECO są dostępne w trzech podstawowych kolorach: Biały – RAL 9003, Kasztanowy – RAL 8017, Dębowy – RAL 8001. Istnieje możliwość lakierowania nawiewników ciśnieniowych, sterowanych ręcznie oraz okapów na dowolny kolor palety RAL.

 • 2AMO 4 kolory
  2AMO 4 kolory
 • AERECO EXR 5 kolorów
  AERECO EXR 5 kolorów
 • AMO 4 kolory
  AMO 4 kolory
 • EMM 5 kolory
  EMM 5 kolorów