https://redan.pl/wp-content/uploads/okna-pcv.jpg

Montaż

Zachęcamy do montowania
naszych wyrobów w systemie
ciepłego montażu


Zobacz gdzie znajdziesz nasze produkty

Poznaj pełną listę sklepów z naszymi produktami

w swojej okolicy

Zobacz nasze sklepy

Ciepły montaż

 

Okna i drzwi są uważane za najważniejszy element wpływający na parametry efektywności energetycznej naszych domów czy mieszkań, dlatego zwykle poświęcamy wiele uwagi na ocenę ich parametrów cieplnych i porównanie z innymi producentami, zapominając o równie ważnym etapie realizacji, jakim jest montaż.

 

Wprowadzenie

 

Trójwarstwowy system montażu szeroko znany jako Ciepły montaż w szybkim tempie zyskał pozytywne opinie i grono zwolenników. Jego stosowanie od kilkunastu lat jest standardem podczas montażu stolarki okiennej w krajach Europy zachodniej, a obecnie jego stosowanie jest nawet obowiązkowe. Mimo to w naszym kraju stosunkowo rzadko mówi się o poprawnym montażu i uszczelnianiu okien i drzwi.

Dlatego jako innowacyjny producent stolarki okienno – drzwiowej, zachęcamy do montażu naszych wyrobów właśnie w tym systemie.

  • Ciepły montaż
  • Ciepły montaż
  • Ciepły montaż
  • Ciepły montaż

Opis

Technologia Ciepłego Montażu polega na zastosowaniu trzech warstw o ściśle określonych właściwościach, stąd też jego zamienna nazwa – montaż trójwarstwowy. Warstwa zewnętrzna – paroprzepuszczalna, chroni przed wpływem czynników atmosferycznych i zapewnia szczelne zabezpieczenie przed wodami opadowymi i umożliwia jednocześnie dyfuzję pary wodnej. W jej wykonaniu wykorzystuje się elastyczną folię paroprzepuszczalną oraz poliuretanową taśmę uszczelniającą. Środkowa warstwa między ościeżnicą a ścianą wypełniana jest materiałem termoizolacyjnym.

Aby utworzyć wewnętrzną warstwę niezbędna jest folia paroszczelna wykonana z folii aluminiowej wzmocnionej włókniną. Mocuje się ją za pomocą taśmy butylowej (do ścian) oraz taśmy samoprzylepnej (do ościeżnic). Dzięki tej pomieszczenie jest niemal hermetyczne. Współdziałanie wszystkich trzech warstw zgodnie z zasadą szczelności „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz” zapewnia trwałe i szczelne osadzenie stolarki okienno-drzwiowej.

Cel stosowania

Podstawowym celem takiego montażu, jest polepszenie parametrów efektywności energetycznej, poprzez wyeliminowanie mostków termicznych, zabezpieczenie warstwy izolacji termicznej przed degradacją oraz wyeliminowanie przewiewów. Zabezpieczenie izolacji przed wilgocią wraz z zapewnieniem jej stałej wentylacji, pozwala na utrzymać spoinę w stanie suchym.

Jest to doskonała alternatywa, dla wciąż powszechnej w Polsce metody montowaniu stolarki okiennej, opartej na pianie i silikonie, która może prowadzić do strat ciepła, tworzenia się mostków termicznych i zawilgocenia warstwy izolacji. Negatywnymi efektami mogą są w tym wypadku rosnące koszty ogrzewania i oraz ryzyko pojawienia się bardzo niebezpiecznego dla zdrowia zagrzybienia.