https://redan.pl/wp-content/uploads/okna-pcv.jpg

Stolarka aluminiowa

Posiadamy szeroką ofertę
nowoczesnych i funkcjonalnych
systemów osłonowychZobacz gdzie znajdziesz nasze produkty

Poznaj pełną listę sklepów z naszymi produktami

w swojej okolicy

Zobacz nasze sklepy

Okiennice MB-SUNSHADES

Okiennice zapewniają doskonałą ochronę przed zbyt mocnym nasłonecznieniem pomieszczeń, a ich zastosowanie nadaje elewacji charakterystycznego wyglądu. Konstrukcja składa się z ramy wypełnionej skośnie ułożonymi lamelami lub panelami. Dzięki temu, że jej elementy są wykonane z aluminium są bardzo odporne na działanie warunków atmosferycznych i przez wiele lat nie wymagają żadnych prac renowacyjnych, co odróżnia je od konstrukcji zbudowanych z PCV bądź drewna. Profile ramowe są smukłe i lekkie, jednak charakteryzują się odpowiednią sztywnością, która pozwala na wykonywanie osłon zarówno na okna, jak i na drzwi tarasowe. Okiennice Aluprof MB-SUNSHADES to propozycja dla osób szukających rozwiązań praktycznych, a jednocześnie estetycznych. Można je kolorystycznie dopasować do elewacji lub do okien, można także zastosować je jako akcenty wyróżniające się na tle elewacji.

 

Ze względu na szerokie możliwości, jakie daje technika wykonywania na aluminium powłok dekoracyjnoochronnych okiennice MB-SUNSHADES nadają się doskonale do wykorzystania w różnych rodzajach budownictwa: w budynkach o tradycyjnej budowie bardzo dobrze wyglądać będą konstrukcje o fakturze drewnopodobnej, w nowoczesnych domach optymalne może okazać się kolorystyczne połączenie konstrukcji o stonowanych barwach, identycznych z oknami, szczególnie efektowne gdy stolarka okienna i drzwiowa jest wykonana z aluminium.

 

Zalety systemu

  • Okiennice MB-SUNSHADES to wyjątkowy efekt wizualny i skuteczna ochrona przeciwsłoneczna.
  • Bogate wzornictwo i kolorystyka, dostępne są wszystkie kolory z palety RAL, lakiery specjalne ATEC oraz bogaty wybór kolorów drewnopodobnych z palety ADEC.
  • Dwa warianty konstrukcji wypełnienia: konstrukcja ażurowa lub stały panel.
  • Mocowanie za pomocą zawiasów pozwalające na montaż przed elewacją, zlicowane z nią lub wewnątrz otworu okiennego.

 

Właściwości systemu

  • Lekka i wytrzymała konstrukcja okiennicy, w której jako wypełnienie można zastosować zarówno lamele aluminiowe jak i płytę panelową z możliwością dodatkowego wzmocnienia przy pomocy stalowego pręta.
  • Maksymalna wymiary okiennic 1,2 x 2,5 m pozwalają na zastosowanie ich nie tylko w standardowych otworach okiennych ale także w większych np. drzwiowych.
  • Dostępne w systemie zawiasy pozwalają na zastosowanie różnych rozwiązań pozycji zamkniętej okiennic: mogą one być wysunięte przed elewację, zlicowane z nią lub umieszczone głębiej we wnęce okiennej.